1PCS MDA55A1600V photovoltaic DC anti-reverse charging, anti-reverse flow, anti-reverse flow and freewheeling anti-reverse diode 110A 300A(MDA182A1600V)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
11
quantity
Product details
Category
Diodes RectifiersSpecifications: MDA25A1600V, MDA40A1600V, MDA55A1600V, MDA70A1600V, MDA90A1600V, MDA100A1600V, M DA110A1600V, MDA110A1600V (M225), MDA130A1600V, MDA135A1600V, MDA160A1600V, MDA182A 1600V,MDA200A1600V,MDA200A1600V (large),MDA250A1600V,MDA300A1600V,MDA350A1600V,MD A400A1600V,MDA500A1600V,MDA600A1600V,MDA800A1600V,MDA1000A1600V,MDA1200A1600V:Diode usage: silicon power switching diodesDiode characteristicsHigh reverse voltage point contact diode: Diode structure: Mesa type diode
  • Diodes Rectifiers
  • 1PCS MDA55A1600V photovoltaic DC anti-reverse charging, anti-reverse flow, anti-reverse flow and freewheeling anti-reverse diode 110A 300A